separatory

Dyskusje o SAMP i innych

separatory

Postprzez jacko Wt, 14 lut 2012, 20:36

Podzielam stanowisko Karwoja i kilku innych dyskutantów w sprawie Sekielskiego i Morozowskiego. Faceci robią obrzydliwą propagandę. Stracili w moich oczach po filmiku z Renatą w oczach kurwiki Beger w roli głównej (czy ktoś jeszcze pamięta tę SO gwiazdę?), kiedy po ochrzanie Jarosława Prezesa Kaczyńskiego stulili uszy z całym TVN i zaczęli się zachowywać jak króliki a nie dziennikarze. Dzisiaj zmienili płeć na hieny aspirujące do tytułu roku. Jarosław już im nie straszny.
Zresztą odkąd przestalem oglądać „wieści”z TVN czy TVP, okazało się, że moja wiedza o otaczającym mnie świecie radykalnie wzrosła. Śledzenie komentarzy na blogu pani Janiny daje o wiele więcej niż gapienie się w szkło i słuchanie z sitka. Pozdrawiam.
jacko
Ballas

Re: separatory

Postprzez jacko Cz, 14 cze 2012, 20:22

KB mierzy naklady, wiec jesli np. RFN podniesie swa efektywnosc i wydajnosc pracy obnizajac swe naklady i rozwijajac sie w kierunku gospodarki opartej o wiedze, a Polska bedzie rozwijac w kierunku gospodarki zacofanej (rolnictwo, surowce, proste maszyny), to polski PKB bedzie rosl w zlym kierunku i szybciej niz RFN, ale zacofanie w stosunku do RFN wzrosnie.Nie jestem fachowcem od, chociaż technologiem żywności z wykształcenia (dobre studia jeszcze za komuny, nie to co te dzisiejsze plastiki)
Chcę zakładać latem (mowa o inverterowej technologii) na 2 pokoje, bo będę izolować tę część domu.
I teraz (pokój I ok 30 m kw, pokój II ok 12 m kw):
horrendalnie drogi (w porównaniu z tym o czym niżej), gdyż:
Najtańszy multisplit to (2 jedn wewn + 1 zewn) to najmarniej 7-8 tys zł + najmarniej 1 tys zł za asystę = 8-9 tys zł za wszystko
A przecież o ile taniej 2 kpl ZIBRO inverter szybkozłączka SC 3025 + SC3032 czyli 2 x ok 2,6 tys zł = ok 5 tys zł za wszystko.
I mam ten komfort ze dwie jednostki zewnętrzne klimatyzacji, dwa niezależne układy (jednostek zewnętrznych mogę nastawiać ile chcę, jak chcę i kiedy chcę bo to moja nieruchomość)
Teraz usłyszę od asystentów , że:
1. Stracę gwarancję na urządzenia (a to nieprawda)
2. Zanieczyszczę przyrodę (efekt CO2 i takie inne ściemy ha, ha dla naiwnego, ciemnego luda tępo wpatrzonego w obrazki na TVNie)
3. Urządzonka założone przeze mnie za nieco więcej jak pół ceny multisplita nie pochodzą długo (tak samo wiarygodne jak kłamliwe zapewnienia zgrai eurolewackiej pod dyrygenturą Gazpromu ze gaz łupkowy w Polsce zanieczyszcza i zresztą jego jest bardzo mało). Nie jestem wierzący we wszystko (np nie wierzę w czwarty wymiar, tj w wymiar sprawiedliwości) i muszę wszystko sprawdzić.
Pozdrawiam majsterklepków którzy umieją liczyć do dziesięciu.Czego konkretnie oczekujesz od nas."
Mam nadzieję ze to forum istnieje jako miejsce do podzielenia się swoimi pożytecznymi uwagami i radami (wiele tego tutaj) przy instalowaniu m. in. klimy, aby pomóc innym znaleźć tańsze i lepsze rozwiązania, czyż tak?
Jest to miejsce wymiany pożytecznych uwag i pomysłów, czyż tak?
Tak więc "adamdud" nie wiem z jakiego powodu tak się zdenerwowałeś?
Popierając pomysł istnienia tego forum, jako jego użytkownik jestem zobowiązany (nie tylko korzystać bezpłatnie z cudzej wiedzy), ale także i ze swojej strony wnieść swój udział do tej, jakże cennej "skarbnicy wiedzy , czyż nie tak?
Proponuję swój cenny udział w poradach w wąskim ale jakże istotnym temacie:
co wybrać - jeden multisplit czy dwa pojedyńcze klimatyzatory i dlaczego.
Dobre zagadnienie. Żadnych herezji, oczywiście jeśli to tylko możliwe omijamy multisplity:
- nie można grzać i chłodzić jednocześnie,
- gorzej się skraplacz czyści,
- więcej problemów z automatyką, gdyż jednostki w większości przypadków współpracują ze sobą,
- żadna oszczędność,Nie nie, chodziło mi o to że zarówno liberalizm jak i interwencjonizm są trudne w obronie; trudne w obronie są wszelkie zbiory poglądów, którym staramy się nadać wewnętrzną spójność. Mój błąd językowy.

Właśnie zgadzamy się co do tego, że systemy mieszane mogą funkcjonować najlepiej – tym lepiej, im bardziej ich twórcy nie zważają na dogmatyczny podział na liberalizm i interwencjonizm, a kierują się pragmatyzmem.
- nie ma możliwości utworzenia możliwie najkrótszej instalacji,
- nie wiem czemu, ale jakieś są dupiate tak mi się wydaje:D
Mowa tu o najprostrzym klimatyzatorze multisplicie. O innych można już coś więcej poopowiadać, w szczególności o tych do których można podłączyć więcej niż 2 jednostki bądź klimatyzacja Warszawa[/url] omijać docelowy skraplacz klimatyzacjiwykorzystując na 100% wszystkie temperatury klimatyzatora.
Wykształcenie wg mnie nie ma w żadnej dziedzinie większego znaczenia, liczą się lata i jakość doświadczenia.

Grecja tez sie rozwijala wg PKB szybciej niz np. RFN, a teraz sie cofa.
Olbrzymie znaczenie ma struktura PKB: np. im wieksze wydobycie i zuzycie wegla w Polsce, tym wiekszy jest polski PKB, a np. RFN przechodzac do wiatrakow i obnizajac ich koszty obniza swoj PKB – kto sie tu jednak szybciej rozwija? RFN.
jacko
Ballas

Powrót do Rozmowy